chustonoszenie

Serdecznie zapraszamy od stycznia 2017 na konsultacje chustonoszenia. Nazywam się Marta Bednarska i jestem doradcą noszenia ClauWi. Mam trójkę cudownych córeczek. Różnica między dziewczynkami nieduża a obowiązki domowe i zawodowe nie zmniejszyły się:)wręcz odwrotnie:D Jedyną metodą radzenia sobie w sytuacji “dwóch wózków” była chusta. I tak zaczęła się moja przygoda z chustami:) Zauroczyłam się tym i chcę się z  Wami tym podzielić.

Kiedy się umówić?

To zależy od Was i od Waszego samopoczucia (głównie samopoczucia Mamy po porodzie). Dzieci można nosić w chustach od urodzenia. Wiązać można każde dziecko, znam przypadki motania kilkulatek bo to uwielbiają:) zapraszamy więc wszystkich chętnych:)

Jak się umówić?

Zapraszam Was do kontaktu przez Facebook lub telefonicznie (507054526) po wstępnej rozmowie ustalimy dogodny termin i godzinę konsultacji. 

Jak wyglądają konsultacje?

Spotykamy się w gabinecie placówki przy ul. Borowcowej 58 (w wyjątkowych sytuacjach przyjeżdżam do Was.).
Konsultacje w placówce NZOZ-U MEDMAR trwają:
* 1,5 godziny- 1 wiązanie podstawowe i pokazuję jedno dodatkowe (180 zł)
* 2,5 godziny- 2 wiązania podstawowe i pokazuję jedno dodatkowe (220 zł) lub
* 3,5 godziny- 3 wiązania podstawowe i jedno dodatkowe (250 zł).
(Jeśli chcecie się spotkać w wyznaczonym przez Was miejscu doliczam koszt dojazdu, Chrzanów -10 zł, Trzebinia-20 zł, Libiąż- 20 zł dalsze miejscowości do indywidualnego ustalenia.)
 
Każde spotkanie jest podzielone na dwie części teoretyczną i praktyczną.
 
Teoria poświęcona jest omówieniu właściwej pozycji dziecka i dlaczego jest ona tak ważna (rozwój kręgosłupa). Wspominam o potrzebie bliskości (teoria bliskości) mówię o zasadach prawidłowego wiązania, pozycji zgięciowo-odwiedzeniowej i obrazuję ją na Was (ćwiczenie;).
 
Praktyka – pokazuję wiązanie, wiążemy z lalką raz lub 2 razy i gdy już poczujecie się pewniej wiążemy na Dziecku raz lub 2 razy z moją pomocą. Podczas wiązania pamiętamy w pierwszej kolejności o Maluszku. Nie pracujemy pod presją czasu, pracujemy rytmem na jakie Dziecko nam pozwala. Jeśli jest spokojne i z nami współpracuje wiążemy jeśli jest niespokojne albo głodne robimy przerwę. Czas, gdy uspokajacie Dziecko wykorzystuję aby omówić rodzaje chust powiedzieć o ich składzie i producentach.

Co przygotować, jak się ubrać?
Jeśli posiadacie swoją chustę przychodzicie z nią, jeśli nie ja mam klika chust różnych firm (przy okazji będziecie mogli je porównać i wypróbować.). Ubieracie się swobodnie, wygodnie, jeśli mogę coś podpowiedzieć to najwygodniej się uczyć w bluzce bez żadnych wystających ozdób, w leginsach, płaskim obuwiu. Najlepiej ściągnąć zegarki, biżuterię żeby nic nam nie przeszkadzało i nie rozpraszało. Dziecko najlepiej ubrać w rajstopki lub leginsy, body, skarpetki. Chusta jest dodatkowym okryciem i dodatkowo grzejemy jeszcze sobą. Maluszek nie zmarznie przy wiązaniu.
Czym różnią się warsztaty od indywidualnej konsultacji?
Warsztaty są formą spotkania z doradcą osób które wiązały i mają już pewne doświadczenie z chustowaniem. Najlepiej skorzystać z warsztatów po konsultacji by dopracować szczegóły, dopytać o rzeczy związane z chustowaniem, zadać pytania które wyniknęły podczas wiązań w domu z Maluszkiem. Podczas warsztatów spotykamy się w 3, 4 pary. Wiążemy i poprawiamy błędy a jeśli jest zainteresowanie wszystkich pokazuje jeszcze jedno wiązanie którego się uczymy. Czas trwania warsztatów 90 minut.